icqICQ: 283166723
tel+420 774 417 714
foto prodejce
Aleš Malý
Vlčkovice 20
Hradec Králové
503 27

Použití

Začínáme používat elektronický plot DOGtrace™ d–fence

Počáteční období použití může začít u mladého psa ve věku 6 měsíců, po dokončení základní výchovy. Nedávejte přijímací obojek zvířeti ve špatném zdravotním stavu (srdeční problémy, epilepsie apod.) nebo psovi, který má problémové chování.

Pes si bude potřebovat zvyknout nosit obojek, ponechávejte mu jej nasazený několik dní bez jeho používání.

Postupujte postupně a pomalu

Aby si Váš pes rychle vytvořil spojení mezi svým nesprávným chováním a jeho nápravou, je nutné poutat jeho pozornost, nejprve upozorněním zvukovým signálem: „zvuková výstražná zóna“, a poté impulsem „korekční zóna“. Značky mu pomohou zviditelnit začátek výstražné zóny.

Po napomenutí impulsem, jakmile se naučí poslechnout a vrátí se zpět, by měl být pochválen. Porozumí pak mnohem rychleji a jeho snaha poslouchat se bude zvětšovat. Když již plně porozuměl spojení mezi impulsem a svým nesprávným chováním, můžete se věnovat své vlastní práci, ale stále jej nezapomínejte pochválit za správné chování, abyste posilovali jeho schopnost chápat správné „pojetí poslušnosti“.

Kontrola Vašeho DOGtrace™ d–fence

Jestliže máte dlouhosrstého psa, používejte dlouhé elektrody (jsou standardně dodávány jako příslušenství dodávky) a obráceně (krátké elektrody).

Před výměnou elektrod se ujistěte, že jste řádně vypnuli obojek (vyjměte z něj baterii). Elektrody by se měly mírně dotáhnout rukou. K utažení elektrod nepoužívejte kleště ani jiné nářadí, můžete způsobit neopravitelné poškození výrobku.

Kontrola funkce obojku

Kdykoliv můžete zkontrolovat, že Váš d–fence pracuje správně a zviditelnit jeho funkci použitím testovací výbojky. Předtím, než začnete provádět tuto kontrolu, ujistěte se, že je přijímací obojek vypnut (baterie je z něj vyjmuta).

Připojte testovací výbojku k elektrodám tak, aby měla spolehlivý kontakt (můžete přitáhnout drátky výbojky pod elektrody nebo udělat smyčku kolem elektrod).

Do obojku vložte baterii. Připojte vysílač k napájecímu adaptéru (napájecí adaptér zasuňte do síťové zásuvky) a zapněte vysílač do polohy „ON“.

Jděte pomalu k anténnímu drátu. Nejprve byste měli slyšet výstražné zapípání a poté, když se více přiblížíte k drátu, by se měla rozsvítit testovací výbojka. Vaše zařízení v tom případě pracuje bezchybně.

Kontrola nastaveného módu

Jestliže to potřebujete, nebo se mění chování Vašeho psa, jak si zvyká na d–fence, můžete zkontrolovat mód, který jste před časem nastavili.

Krátký stisk tlačítka pod víčkem bateriového prostoru obojku, Vám umožní aktivovat zvukový signál a počet pípnutí Vám oznámí mód, který je nastaven (1 až 8 pípnutí).

obalVešekré zboží máme skladem, expedujeme v den objednání.
peniGarance vrácení, výměny zboží do 14 dní.
naraZáruční a pozáručnín servis na zboží zakoupené u nás.
další výhody

Elektronické ploty